Rebelka

25. červenec 2012 | 16.54 |

RebelkaTvůrci filmů Wall-E, Vzhůru do oblak a Příběh hraček, pro nás připravili další podívanout. Film s názvem Rebelka.

Od pradávných dob se v drsném a tajemstvím opředeném Skotsku vyprávějí legendy o velkolepých bitvách a hrdinských skutcích. Jednou takovou legendou je i příběh odvážné princezny Meridy, která se vzepře tradici a vezme svůj osud do vlastních rukou. Se svéhlavou Meridou mají rodiče král Fergus a královna Elinor plné ruce práce, protože rusovlasá princezna je odhodlána jít si v životě svou cestou a vzepře se starým zvykům i třem váženým lordům: siláckému Lordu MacGuffinovi, mrzutému Lordu Macintoshovi a svárlivému Lordu Dingwallovi. Merida svými činy nechtěně rozpoutá v království zmatek a požádá o pomoc tajemnou čarodějnici, která její přání sice vyplní, bohužel však po svém. Merida tak musí využít všechny své schopnosti i pomoc přátel – včetně mazaných a nezbedných bratrů trojčat – aby zlomila děsivou kletbu, než bude příliš pozdě.

Rebelka (Brave, 2012)

Režie: Mark Andrews, Brenda Chapman

Dabing: Barbora Šedivá, Simona Postlerová, Karel Heřmánek, Ljuba Skořepová, Ota Jirák, Martin Stropnický, Pavel Zedníček

Hudba: Patrick Doyle

Kamera: Rob Anderson, Danielle Feinberg

Scénář: Mark Andrews, Steve Purcell, Brenda Chapman, Irene Mecchi

Premiéra: 16.8.2012

Zdroj: Falcon, YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře