Premiéry 12.7.2012

12. červenec 2012 | 12.54 |

Amazing_SpidermanBez_kalhotAz_vyjde_mesicIron_sky

Dnes přichází do kin The Amazing Spider-Man, Bez kalhot, Až vyjde měsíc, Polski film, Iron Sky a Faust

The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man je příběhem Petera Parkera, mezi svými vrstevníky nepříliš oblíbeného středoškoláka, který v dětství ztratil rodiče a jeho výchovy se ujali strýček Ben a tetička May. Jako většina dospívajících se Peter snaží zjistit, kým vlastně je a proč se z něj stal člověk, kterým je. Současně má plnou hlavu starostí se svou první středoškolskou láskou Gwen Stacyovou. Když Peter objeví tajemnou aktovku, která náležela jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – a to ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse, bývalého otcova kolegy. 

Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

Jedna z nejoblíbenějších postav na světě se vrací na filmová plátna a ve snímku The Amazing Spider-Man odhaluje novou kapitolu ze svého života. Filmu, který se soustředí na dosud nezpracovaný příběh, jenž ukazuje odlišnou stránku příběhu Petera Parkera.

Režie: Marc Webb

Hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Sally Field, Martin Sheen, Irrfan Khan, Denis Leary

Dabing: Matouš Ruml, Kateřina Velebová, Jaromír Meduna, Martina Hudečková, Marcel Vašinka, Miroslav Táborský, Jiří Schwartz

Hudba: James Horner 

Kamera: John Schwartzman

Scénář: Alvin Sargent, Steve Kloves, James Vanderbilt

Bez kalhot

Ve svém novém filmu nám režisér Steven Soderbergh otevírá dveře do světa mužských striptérů. Film je inspirován zkušenostmi Channinga Tatuma z dob, kdy pracoval jako striptér a o své herecké kariéře pouze snil. Tatum však ve snímku nehraje sám sebe, ale svého staršího rádce Mika. Jeho postavu ztvárnil Alex Pettyfer.

Režie: Steven Soderbergh

Hrají: Channing Tatum, Matthew McConaughey, Alex Pettyfer, Olivia Munn

Kamera: Steven Soderbergh

Produkce: Reid Carolin, Gregory Jacobs, Channing Tatum, Nick Wechsler

Scénář: Reid Carolin

Až vyjde měsíc

Pátrání po dvou uprchlých dětech může být zábavnější, než si myslíte...

Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie.

Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny.

Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton)  a další výstřední dobrovolníci...

Film Až vyjde měsíc byl na letošním filmovém festivalu v Cannes nominován na Zlatou palmu a u diváků se dočkal velmi vřelého přijetí. Režisér Wes Anderson vypráví své příběhy osobitým stylem, díky němuž s ním velmi rády spolupracují ty největší hollywoodské hvězdy. Jeho talent nezůstává bez povšimnutí. Již dvakrát byl nominován na Oscara® – za filmy Taková zvláštní rodinka (2001) a Fantastický pan Lišák (2009).

Až vyjde měsíc byl uveden na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Režie: Wes Anderson

Hrají: Bruce Willis, Edward Norton, Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand

Scénář: Wes Anderson, Roman Coppola

Polski film

Kolik rolí hraješ, tolikrát jsi člověkem... Čtyři známí čeští herci, spolužáci z brněnské JAMU, Matonoha, Liška, Daniel a Polášek si splnili dávný sen a rozhodli se natočit společný film. Projekt zafinancoval polský koproducent Glowacki, režie se ujal kolega Budař, produkce kolegyně Plod(á)ková a mohlo se začít. Počáteční idyla však rychle vzala za své. Snaha natočit Brno v Krakowě, Poláškova katolická víra, Danielův dvojník Havlát, Liškova špatná výslovnost a Matonohovy finanční machinace proměnily natáčení v boj o holé přežití uprostřed beskydských kopců. Polski film - film o přátelství a absurditě hereckého života, balancujícího mezi realitou a iluzemi.

Režie: Marek Najbrt

Hrají: Pavel Liška, Marek Daniel, Josef Polášek, Jan Budař, Jana Plodková, Tomáš Matonoha

Scénář: Benjamin Tuček, Marek Najbrt, Robert Gaisler

Iron Sky

V posledních chvílích Druhé světové války se tajný nacistický program vyhnul destrukci a ukryl se na odvrácené straně Měsíce. Během 70 let přísného utajení Nacisté zkonstruovali gigantickou vesmírnou pevnost s masivní armádou létajících talířů.

Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem příliš blízko tajné nacistické základně, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal... i když o něco dříve, než bylo plánováno. Washington prohlašuje, že jeho mise je jen propagační kampaní Prezidentky Spojených států, ale co jiného by člověk mohl být, když ne zvědem pro bezprostřední útok pozemskými silami? Čtvrtá říše musí reagovat!

Režie: Timo Vuorensola

Hrají: Julia Dietze, Götz Otto, Christopher Kirby, Tilo Prückner, Udo Kier, Stephanie Paul

Hudba: Laibach

Kamera: Mika Orasmaa

Scénář: Michael Kalesniko(scénář), Johanna Sinisalo (originální příběh), Jarmo Puskala (původní koncept)

Střih: Suresh Ayyar

Faust

Sokurovův Faust není filmovou adaptací Goetheho tragédie v obvyklém smyslu, ale výkladem toho, co zůstává nevyřčeno mezi řádky. Jaká je barva světa, který dává vzniknout kolosálním myšlenkám? Jak voní? Ve Faustově světě vládne dusné prostředí: revoluční plány se zde rodí ve stísněném a vydýchaném prostoru. On je myslitel, mluvčí myšlenek, přenašeč slov, intrikář, snílek. Anonymní muž poháněný jednoduchými instinkty: hladem, chamtivostí, chtíčem. Nešťastný, štvaný tvor, který vyzývá na souboj Goetheho Fausta. Proč se zarazit na hranici, když je možnost jít dál? Dál a dál, naléhavě kupředu – aniž bychom si uvědomili, že čas stále stojí... A vy musíte projít také.

Zlatý lev za nejlepší film na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách 2011.

Režie: Alexander Sokurov

Hrají: Johannes Zeiler, Hanna Schygulla, Anton Adasinsky, Antoine Monot Jr., Georg Friedrich, Isolda Dychauk

Hudba: Andrey Sigle

Kamera: Bruno Delbonnel

Scénář: Alexander Sokurov, Marina Koreneva

Střih: Jörg Hauschild

Zdroj: Falcon, HCE, Bioscop, Polski film, Film Europe, Film Europe, YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře