Rocco a jeho bratři

11. červen 2012 | 13.52 |
› 

Rocco_a_jeho_bratri_2Klasické filmové drama o osudech sicilské rodiny, hledající nový život v Miláně. Italsko-francouzský film ověnčený mnoha cenami (1960).

Film sleduje osudy sicilské rodiny s pěti bratry, kteří přicházejí hledat obživu do Milána. Rodinné šance na finanční a společenský vzestup však ohrožuje lehkomyslný a bezcharakterní Simone. Jeho bratr Rocco se snaží vyřešit všechny jeho problémy - přijme na sebe téměř neúnosné finanční závazky, boxuje za peníze, aby splatil Simonovy dluhy, vzdá se lásky a nakonec se pokouší krýt Simona i před policií. Rocco je ztělesněním příkladné bratrské lásky.

Film Rocco a jeho bratři byl na XXI. Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách v roce 1960 vyznamenán Zvláštní cenou poroty a pro tehdy začínajícího Alaina Delona znamenal vstup na mezinárodní scénu. Na motivy příběhů z knihy Ghisolfský most od Giovanniho Testoriho ho natočil "aristokrat filmu" - režisér Luchino Visconti.

Viscontiho film se vyznačuje mistrovskou drobnokresbou jednotlivých charakterů, na níž se kromě Alaina Delona podíleli i vynikající Renato Salvatori a Annie Girardotová, kteří se dva roky po dokončení filmu stali manželi.

Můžete se podívat na ukázku z filmu.

Rocco a jeho bratři (Rocco e i suoi fratelli, 1960)

Režie: Luchino Visconti

Hrají: A. Delon, R. Salvatori, A. Girardotová, K. Paxinouová, S. Focas, M. Cartier

Hudba: Nino Rota

TV - pondělí 11.6.2012 - 20:50 - ČT2

Zdroj: Česká televize, Imdb

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře