Premiéry 7.6.2012

7. červen 2012 | 18.30 |

Prometheus_2NedotknutelniBajkonurPribeh_z_periferie

Dnes jde do kin Prometheus, Nedotknutelní, Příběh z periferie a Bajkonur.

Prometheus

Proslulý filmař legendárního Vetřelce Ridley Scott se ve svém novém filmu Prometheus vrací k žánru, kterému pomáhal psát pravidla. Prometheus dává divákům rozluštit řadu otázek týkajících se původu Vetřelce. Kdo to byl? Kde se vzal? Jaké bylo jeho poslání? Jaké technologie jeho druh vlastní? Prvotní nápad natočit film Prometheus dostal Ridley Scott při náhodném znovu zhlédnutí scény z Vetřelce. Tajemná bytost, obří tvor s roztrženou hrudí, který připomínal člověka, jej nadále znepokojovala a nedala spát, až vznikl scénář k Prometheovi.

Dva mladí, úspěšní archeologové Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) a Charlie Holloway (Logan Marshall-Green) objevili na různých místech Země několik jeskynních piktogramů z dávných civilizací a postupně se jim podařilo rozkrýt, že všechny piktogramy poukazují na jedno jediné místo ve vzdáleném vesmíru. S týmem dalších badatelů se tak na palubě kosmické lodi Prometheus vydávají na cestu, na jejímž konci chtějí nalézt odpovědi na nejzákladnější a nejniternější otázky lidského bytí. Oba však mají poněkud rozdílnou motivaci, proč se expedice účastní. Elisabeth věří, že lidstvo bylo stvořeno vyšší mocí a chce se se stvořiteli setkat a pochopit původ lidské existence, zatímco Holloway se převážně snaží uvést věci na pravou míru. Nikdo z posádky ovšem není připraven na nepředstavitelnou hrůzu, která na ně čeká a netuší, že právě oni budou muset svést děsivý boj o záchranu budoucnosti lidské rasy.

Režie: Ridley Scott

Hrají: Noomi Rapace, Logan Marshall-Green, Charlize Theron, Michael Fassbender, Guy Pearce, Idris Elba, Sean Harris, Rafe Spall, Emun Elliott, Benedict Wong, Kate Dickie, Patrick Wilson, Lucy Hutchinson

Hudba: Marc Streitenfeld

Kamera: Dariusz Wolski

Scénář: Jon Spaihts, Damon Lindelof

Nedotknutelní

Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení.

Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně "nedotknutelným", přesně takovým se stane jejich přátelství...

Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. Film dvojice režisérů Oliviera Nakache a Érica Toledana je volně inspirovaný osudem někdejšího obchodníka se šampaňským Phillipa Pozzo di Borgo.

Film Nedotknutelní vidělo ve Francii téměř dvacet miliónů diváků! V Německu se film držel na první příčce celých osm týdnů a vidělo ho přes osm miliónů diváků! Celosvětově vydělal 328,5 miliónů dolarů a stal se nejúspěšnějším evropským filmem tohoto roku.

Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano

Hrají: Francois Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny

Hudba: Ludovico Einaudi

Kamera: Mathieu Vadepied

Producent: Nicolas Duval-Adassovsky, Laurent Zeitoun, Yann Zenou

Střih: Dorian Rigal Ansous

Bajkonur

"Cokoliv spadne z nebe, to si můžete nechat." Tak zní nepsaný zákon kazašských stepí. Zákon náruživě dodržovaný obyvateli malé vesnice, kteří sbírají vesmírné trosky, které spadnou dolů z blízké vesmírné stanice Bajkonur. Posledními dvěma mladými členy vesnice jsou radiový operátor Iskander, známý jako Gagarin, a rázná Nazira. Zatímco se Nazira snaží svým nekonvenčním chováním dát Iskanderovi najevo, že ho miluje, Iskander je evidentně zblázněný nejen do Bajkonurur a rozlehlého vesmíru, ale také do krásné Francouzsky Julie Mahé, jejíž cestu ke hvězdám sledují televizní kamery. Když Julie doslova "spadne z nebe" v malé vesmírné kapsuli, je to Iskander, kdo ji najde v bezvědomí. Tím, že si Julia nedokáže na nic vzpomenout, je Iskander ochoten předstírat, že jsou zasnoubeni a obrátit starý zákon stepí ve svůj prospěch. Ale i ta nejromantičtější lež nemůže trvat věčně. A "Gagarin" bude muset přijít na to, kam skutečně patří a, co víc, ke komu.

Režie: Veit Helmer

Hrají: Alexander Asochakov, Marie de Villepin, Sitora Farmonova

Hudba: Goran Bregovic

Kamera: Kolya Kano

Scénář: Sergej Ashkenazy, Veit Helmer

Střih: Vincent Assmann

Příběh z periferie

Příběh vypráví o Radce a Honzovi, kteří vyrůstají na předměstí a prožívají svůj první zamilovaný vztah. Do jejich cesty ale vstoupí Radčiny "růžové brýle" a vysněné ideály...

Ačkoliv předměstí vždy oplývalo kouskem dekadence, nikdy se z něj nevytratila touha po lásce, vztahu, touha po spřízněné duši. Touha, která by člověka dokázala vytáhnout z těch šedých a pochmurných míst. První lásky, sídliště plná paneláků, místní kapely, rvačky, motorky, to všechno může být navždy nesmazatelně vryto do duše těch, kteří ve svých -nácti letech tímto šedým prostředím proplouvali – obzvláště v malém městě.

Nic netrvá věčně, a protože člověk chce vždy nejvíc to, co nemá, sny se začnou rozpadat a každý začne přicházet na to, že život není o ideálech...

Seznam kin, ve kterých budete moci zhlédnout Příběh z periferie v měsíci červnu

Režie: Karel Hřib

Zdroj: Bonton Film, HCE, Film Europe, Pribeh z periferie, YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře