Premiéry 10.5.2012

9. květen 2012 | 15.50 |

Temne_stinyStreetDance2-3DPosledni_let_Petra_Ginze

Zítra mají premiéru film: Temné stíny, StreetDance 2, Poslední let Petra Ginze, Crulic - cesta na onen svět a Hodný syn.

Temné stíny

Johnny Depp hraje upíra Barnabase, který se dostane ze své rakve v roce 1972, dvěstě let poté, co byl pohřben. Ocitá se tak ve zcela jiném světě. 

V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Uplyne dvacet let a Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy...dokud neudělá osudovou chybu - zlomí srdce Angelique Bouchard. Angelique je čarodějnice a promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny.

Režie: Tim Burton

Hrají: Johnny Depp, Eva Green, Jackie Earle Haley, Michelle Pfeiffer, Christopher Lee

StreetDance 2

Tanečník Ash (Falk Hentschel) je samotář, který cestuje a soutěží ve streetdance. Snaží se být tím nejlepším z nejlepších a jeho snem je vyhrát Světový šampionát a porazit svého největšího rivala Vince z taneční skupiny Neporazitelní. Šance se blíží - tito trojnásobní šampióni budou brzy vystupovat v Paříži. Ash hned vyráží hledat nejlepší tanečníky po celé Evropě, aby mohl sestavit novou taneční skupinu. Se vším mu pomáhá jeho nový kámoš Eddie (George Sampson).

Režie: Max Giwa, Dania Pasquini

Hrají: George Sampson, Sofia Boutella, Falk Hentschel, Tom Conti, Flawless

Poslední let Petra Ginze

Ve 14 letech měl za sebou pět románů a deník o nacistické okupaci Prahy. Do 16 let jeho sbírka čítala více než 170 kreseb a maleb, v terezínském ghettu redigoval ilegální časopis, napsal celou řadu povídek a zemřel v plynové komoře v Osvětimi.

Tento příběh je oslavou jeho života a tragédií zároveň, svědectvím o jednom chlapci a jeho zvídavosti a tvůrčím duchu, které představují ty nejlepší hodnoty lidství.

 Režie: Sandy Dickson, Churchill Roberts

Crulic – cesta na onen svět

Animovaný dokument Crulic – cesta na onen svět vypráví příběh Crulice, 33letého Rumuna, který zemřel v polském vězení během protestní hladovky. Uznávaný rumunský herec, Vlad Ivanov, propůjčil Crulicovi svůj hlas, který, plný ironie, promlouvá k divákům ze záhrobí.

Režie:  Anca Damian

Scénář:  Anca Damian 

Artwork a animace:  Dan Panaitescu, Raluca Popa, Dragos Stefan, Roxana Bentu, Tuliu Oltean   

Hudba:  Piotr Dziubek

Hodný syn

Po skandální premiéře uprchne herečka Leila Mannerová před novináři se svými dvěma syny na staré rodinné letní sídlo.

Poklidné soužití však brzy naruší skupina Leiliných přátel, kteří za nimi přijedou na víkend. S nimi přijíždí také Aimo, do kterého se Leila zamiluje navzdory své snaze odolat. 

Režie: Zaida Bergroth

Hrají: Samuli Niittymäki, Elina Knihtilä, Eetu Julin, Eero Aho

Zdroj: petrginzfilm, Film Europe, Crulic a YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře