Otevírají se ateliéry, kde se natáčel Harry Potter

31. březen 2012 | 11.09 |
› 

harry-potter1Veřejnosti se otevírají ateliéry, kde se natáčely díly o Harrym Potterovi.

Můžeme si tak prohlédnout práci kostymérek, maskérů, architektů i těch, kteří se starají o speciální efekty. Zkrátka všech, jejichž práci nevidíme na plátně.

"Ve filmu je tolik práce, kterou nevidíte a přesto je jeho součástí," řekl producent David Heyman. "Je to prohlídka pro Potterovi fanoušky, ale ne nezbytně jen pro ně. Je to dobrý pohled na to, jak se dělá film," dodává.

Prohlídka začíná ve Vstupní hale Bradavic (stěny jsou umělé, ale podlaha je ze skutečného kamene), vidět můžeme i Hagridovu chýši, nebelvírskou společenskou místnost a část Ministerstva kouzel. Místy interaktivní prohlídka trvá tři hodiny a končí v Příčné ulici, která ústí do Velkého sálu, ve které je umístěn velký model Bradavic. Ten byl používán při natáčení a následně digitálně zvětšen do filmu. 

Ateliéry se nachází nedaleko Londýna. Vstupné je ale vysoké - 28 liber (asi 830 Kč), pro děti nad 5 let 21 liber. V dárkovém obchodě si můžeme koupit Gautův prsten (40 iber), Harryho šátek (25 liber) nebo jeho koště (250 liber). Nejdražším prodávaným předmětem je Brumbálův plášť za 495,95 liber (asi 14 770 Kč) a nejlevnějším lízátko 3,95 liber (118 Kč)

Zdroj: iDnes a Harrypotter.ful.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře