Premiéry 29.4.2012

30. březen 2012 | 13.18 |

Navzdy_spoluHnev_titanuOkresni_prebor_2Kluk_na_kole

Ve čtvrtek 29. dubna mají premiéru snímky: Navždy spolu, Hněv Titánů, Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, Kluk na kole, Konečná uprostřed cesty a Příliš mladá noc.

Navždy spolu

Co kdyby vás ten, koho milujete, doslova a do písmene nepoznával? Věděli byste, jak si jeho srdce získat podruhé?

Paige (Rachel McAdams) a Leo (Channing Tatum) představují mladé novomanžele, kteří jsou do sebe až po uši zamilovaní a žijí spokojeným životem umělců v Chicagu. Jedné zimní noci se při vánici stanou účastníky dopravní nehody. Leo ji přečká bez úhony, ale úraz hlavy připraví Paige o veškeré vzpomínky na vztah s manželem. Když se probere z kómatu, je pro ni Leo cizí člověk.

Jelikož se Leo nevzdává, rozhodne se začít znovu a chovat se k Paige tak, jako by se právě poznali, s nadějí, že jelikož se do sebe už jednou zamilovali, podaří se jim to znovu. Je to výzva, která prověří vše, čemu kdy věřil o lásce, o sobě a o posvátném slibu, který je součástí každého svatebního obřadu: slibu, že manželé zůstanou navždy spolu.

Režie: Michael Sucsy

Hrají: Rachel McAdams, Channing Tatum, Sam Neill, Scott Speedman, Wendy Crewson, Jessica Lange

Hněv Titánů

Deset let po hrdinské porážce hrozného Krakena, Perseus polobůh, syn Dia, se snaží žít poklidným životem na vesnici jako rybář a sám vychovává desetiletého syna Helia. Mezitím řádí boj o nadvládu mezi bohy a Titány. Síla Titanů je stále silnější, jak zbývající božská síla Dia slábne a na zemi se rozpoutává peklo. Perseus se statečně vydává na záludnou výpravu do podsvětí, aby zachránili Dia, přemohl Titány a zachránil lidstvo.

Režie: Jonathan Liebesman

Hrají: Sam Worthington, Ralph Fiennes, Liam Neeson, Dann Huston, Edgar Ramírez, Toby Kebbell, Rosamund Pike

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka

Děj filmu se odehrává v časovém období, které těsně předchází začátku stejnojmenného seriálu.

Ten začíná momentem, kdy hrdinové řeší, zda splní poslední přání svého zesnulého vůdce Pepika Hnátka a vysypou jeho popel do středového kruhu houslického hřiště.

Ve filmu uvidíte skoro všechny oblíbené seriálové hrdiny, včetně Hnátkovy starostlivé manželky Antonie (Jaroslava Pokorná) a fotbalových šíbrů, předsedy Orla (Luděk Sobota), pokladníka Hovorky (Pavel Kikinčuk) a sexuálně zdatného zdravotníka Větvičky (Leoš Noha).

Režie: Jan Prušinovský

Hrají: Miroslav Krobot, Ondřej Vetchý, Luděk Sobota, David Novotný, Leoš Noha, Pavel Kikinčuk, Norbert Lichý, Jan Hartl, Jaroslava Pokorná, Jaroslav Plesl, Pavla Beretová

Kluk na kole

Dvanáctiletého Cyrila umístil jeho otec "dočasně", než vyřeší své problémy, do dětského domova. Ve skutečnosti ale slabošský a nevyzrálý Guy nemá dost odvahy, aby jednou pro vždy řekl svému synovi "nechci tě, nestačím na to". I když se Cyril nevzdává představy na návrat k otci, netrvá dlouho a otevře se před ním nová šance na život mimo brány dětského domova.

Režie: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

Hrají: Thomas Doret, Cécile De France, Jérémie Renier, Fabrizio Rongione, Olivier Gourmet

Příliš mladá noc

Příběh filmu Příliš mladá noc vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých mužů. Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie.

Režie: Olmo Omerzu

Hrají: Martin Pechlát, Jiří Černý, Natálie Řehořová, Jan Vaši, Vojtěch Machuta

Konečná uprostřed cesty

Drama vypráví příběh ze života čtyřicátníků. Simone a Frank se právě se dvěma dětmi nastěhovali do nového domu a v tu chvíli se dozvídají tragickou zprávu: Frank má rakovinu a je smrtelně nemocen. Tato událost zcela změní praktický chod domácnosti, vztah členů rodiny k otci a pohled na to, co je umírání, láska a sebeobětování.

Režie: Andreas Dresen

Hrají: Steffi Kühnert, Milan Peschel, Ursula Werner, Inka Friedrich, Otto Mellies

Zdroj: YouTube a CSFD

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře