Premiéry 22.3.2012

21. březen 2012 | 20.17 |

Hunger_games_2milacekHura_do_afrikyMerunkovy_ostrov

22.3. mají premiéru tyto film: Hunger Games, Miláček, Hurá do Afriky a Meruňkový ostrov

Hunger Games

Kdysi tvořilo zemi Panem 13 krajů. Všechny byly pod nadvládou Kapitolu. Když se Třináctý kraj vzbouřil a jeho odpor byl tvrdě potrestán, začaly se na výstrahu ostatním krajům konat Hladové hry (Hunger Games).

Hry jsou velice kruté. Z každého kraje jsou vybráni jeden chlapec a jedna dívka ve věku od dvanácti do osmnácti let. Vítěz získá vše, ostatní soutěžící čeká smrt.

Katniss z Dvanáctého kraje se dobrovolně nabídne, že půjde místo svojí mladší sestry, když ji do her vyberou. Odchází do Arény, kde se snaží přežít.

Režie: Gary Ross

Hrají: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Willow Shields, Donald Sutherland

Miláček

Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění.

Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Čeká na něj ale jen chudá existence na pařížském předměstí. Rozhodne se změnit svůj osud a s pomocí přátel a vlastní obratnosti a bezohlednosti stoupat po společenském žebříčku. 

Brzy se mu naskytne obrovská příležitost - práce politického redaktora pro významný pařížský plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky.

Režie: Declan Donnellan, Nick Ormerod

Hrají: Robert Pattinson, Uma Thurman, Holliday Grainger, Kristin Scott Thomas, Christina Ricci

Hurá do Afriky

Afrika je pro divoká zvířata prostě ráj na Zemi. Do vysněného světa najednou míří spousta nespokojených zvířátek, která touží po lepším životě.

Africkou deltu Okavango však čekají velké změny. K tomu všemu nepřišla voda, která každý rok mění poušť v zelenou kvetoucí oázu.

Billy je bezstarostný snílek s hlavou v oblacích. Spolu s vegetariánským lvem Socratem rádi lelkují a dělají si legraci z ostatních zvířat. Teď se Billy, Socrates a ostatní zvířátka vydávají na nebezpečnou výpravu. Musí najít vodu a zachránit svůj svět.

Režie: Holger Tappe

Hrají: Oliver Kalkofe, Bastian Pastewka, Christoph Maria Herbst

Meruňkový ostrov

Podmanivý příběh ženy zkoušené životem plným vášně, krutostí osudu a nespoutané lásky.

Film odehrávající se na jižním Slovensku, na samotě ukryté v meruňkových sadech, vás vtáhne do víru vášní tří můžů k jedné osudové ženě a její lásky k nim, se všemi strastmi a radostmi, které dokáže přinést jen život. 

Slunce, vůně meruněk a hledání vlastního štěstí si vás získají v příběhu silné ženy, která miluje a touží být milována... jako my všichni.

Režie: Peter Bebjak

Hrají: Szidi Tobias, Attila Mokos, Peter Nadasdi, György Cserhalmi

Zdroj: Filno

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře