Premiéry 15.3.2012

14. březen 2012 | 18.13 |

LoraxProbudim_se_vceraBohemsky_zivot

15. března má premiéru Lorax, Probudím se včera a Bohémský život.

Lorax

Existuje městečko, v němž žije dvanáctiletý Ted. Všechno je tu náramně umělé, včetně zvířat, kytek a stromů, u kterých si můžete dálkovým ovladačem nastavit jarní, letní, podzimní, zimní a disco variantu. Komu by se chtělo ven, za vysokou a neprodyšně uzavřenou hradbu města, na jejíž neprůchodnost dohlížejí gorily místního vládce, pana O´Hareho?

Režie: Chris Renaud, Kyle Balda

Dabing: Tomáš Juřička, Otakar Brousek, Miriam Kantorková, Dominika Hašková

Probudím se včera

Věčně svobodný profesor češtiny Petr si díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v sedmnácti letech, nenašel odvahu jí říct, že ji má rád a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Nyní se mu naskytne jedinečná šance. Může cestovat zpět v čase do svých studentských let a vrátit se do června 1989, kdy chodil do třeťáku. Dostane možnost napravit, co promeškal.

Režie: Miloslav Šmídmajer

Hrají: Jiří Mádl, Eva Josefíková, Filip Blažek, Viktor Preiss, Miroslav Táborský, Nela Boudová, Petr Nárožný a další

Bohémský život

Konstatování, že bohéma je na tom v každém čase a místě stejně, opírá režisér o křiklavě "operní" melodramatický příběh, balancující v jeho podání na jemné hranici mezi vážností a sarkasmem. Vzniklý kontrast dodává vyprávění zvláštní osobitý půvab, přesto je však černobílý snímek poněkud výlučnou "bohémskou" záležitostí.

Režie: Aki Kaurismäki (1992)

Hrají: Matti Pellonpää, Kari Väänänen, André Wilms, Evelyne Didi, Jean-Pierre Léaud, Louis Malle

Zdroj: Filno, CSFD a YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře