Premiéry 23.2.2012

23. únor 2012 | 15.35 |

Tohle_je_valkaMuj_tyden_s_MarilynZena_v_cernemModry_tygr

Ve čtvrtek 23. února mají premiéru filmy Tohle je válka!, Žena v černém, Můj týden s Marilyn, Válečný kůň, Modrý tygr, Školní výlet a Křtiny.

Tohle je válka!

Dva špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine), jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny - Lauren Scottové (Reese Witherspoon).

Tentokrát jsou ale oba přesvědčeni, že našli tu pravou. Zjištění, že se oba zamilovali do stejné dívky, jim ovšem jejich přátelství pokazí. I když se dohodnou, že si půjdou z cesty, a Lauren neřeknou, že se znají, nebyli by to správní agenti, aby se vzdali své vysněné dívky tak snadno. Na řadu přichází série promyšlených špiónských útoků s jediným cílem - co nejvíce ztrapnit a zkazit rande toho druhého.

Režie: McG

Hrají: Tom Hardy, Reese Witherspoon, Chris Pine, Warren Christie, Brendan Meyer, Marie Avgeropoulos, Emilie Ullerup, Natassia Malthe, Laura Vandervoort, Til Schweiger

Žena v černém

Film Žena v černém vypráví o Arthuru Kippsovi, který je nucen opustit svého malého synka a vydat se do vesnice vyřešit záležitost pozůstalosti. Postupně odkrývá tragický osud celé vesnice. Když jsou jeho nejbližší ohrožováni pomstychtivou ženou v černém, musí se pokusit prolomit cyklus teroru.

Režie: James Watkins

Hrají: Daniel Radcliffe, Ciarán Hinds, Janet McTeer

Můj týden s Marilyn

Intimní pohled na hollywoodskou ikonu a její spontánní emotivní vztah s mladým mužem, který jí rozuměl víc než kdokoliv jiný.

Začátkem léta 1956 vkročila americká herečka Marilyn Monroe (Michelle Williams) poprvé na britskou půdu.

Během svatební cesty s manželem Arthurem Millerem, známým americkým dramatikem, přijela Monroe do Anglie natáčet snímek Princ a tanečnice. To samé léto se třiadvacetiletý Colin Clark (Eddie Redmayne) poprvé v životě zúčastnil filmového natáčení. 

O čtyřicet let později sepsal ve formě deníku svoje zážitky z tohoto natáčení a knihu nazval: "Princ, showgirl a já". Jenže jeden týden v jeho zápiscích chyběl. Teprve po několika letech Clark prozradil proč. V dalším pokračování životopisu s názvem "Můj týden s Marilyn" popisuje skutečný příběh jednoho nezapomenutelného týdne, který strávil ve společnosti největší světové hvězdy...týdne s Marilyn.

Režie: Simon Curtis

Hrají: Michelle Williams, Eddie Redmayne, Kenneth Branagh, Judi Dench, Emma Watson

Válečný kůň

Po vypuknutí 1. světové války je Joey, Albertův milovaný kůň, prodán do kavalerie a odeslán do Francie. Ocitá se tak pod nepřátelskou palbou. Albert ale nemůže na Joeyho jen tak zapomenout. I když ještě nemá věk na zápis do armády, vydává se na nebezpečnou cestu, aby našel svého koně a přivedl ho domů.

Režie: Steven Spielberg

Hrají: Jeremy Irvine, David Thewlis, Emily Watson, Tom Hiddleston, Stephen Graham a další

Modrý tygr

Co se stane, když se ve městě objeví modrý tygr?

Dva kamarádi Johanka a Matyáš žijí bezstarostně mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči (Barbora Hrzánová, Jan Hartl). Když se ambiciózní starosta Rýp rozhodne zbourat zahradu, aby na jejím místě mohl postavit úplně novou čtvrť, přímo na křižovatce se objeví tajemný modrý tygr. Ten se s dětmi vydá na magickou cestu záchrany jejich jedinečného světa.

Režie: Petr Oukropec

Hrají: Linda Votrubová, Jakub Wunsch, Barbora Hrzánová, Jan Hartl, Lenka Vychodilová, Libuše Havelková, Anna Polívková, Stanislav Pitoňák, Jan Vondráček

Školní výlet

Parta spolužáků je pozvána na pobyt do lázní. Přitom však zažívá mnoho peripetií, vtipných situací, ale i osobních dramat.

Souběžně s tím můžeme sledovat příběh mladého zlodějíčka, který nastoupí do luxusního lázeňského hotelu jako kuchař a prožije tam svou první velkou lásku, když se zamiluje do krásné pokojské.

Film je hereckým koncetrem hvězd českého filmu, jimž směle sekundují dnešní mladí herci. Film je pohodovou podívanou zvláště v dnešní uspěchané době.

Režie: Petr Šícha a Tomáš Magnusek

Hrají: Libuše Švormová, Stanislav Zindulka, Tomáš Magnusek, Sandra Nováková, Jan Bendig, Ladislav Trojan, Miriam Kantorková, Kamila Moučková, Petr Oliva, Antonín Hardt, Stanislav Fišer

Křtiny

Dva někdejší přátelé z malého městečka, kteří se chtěli dostat do velkého světa, se setkávají po několika letech. Michalovi se to podařilo. Žije v luxusním bytě ve Varšavě. Přesto ho pronásleduje tajemná minulost. Janek za ním přijíždí, aby se stal kmotrem jeho narozeného dítěte. Po příjezdu je kamarádovou proměnou překvapen. 

Režie: Marcin Wrona

Hrají: Tomasz Schuchardt, Wojciech Zieliński, Natalia Rybicka, Krzysztof Czeczot, Iwona Bielska

Zdroj: YouTube, Filno a CSFD

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře