The Artist - český trailer

8. únor 2012 | 15.32 |
› 

ArtistSnímek ověnčený cenami, mimojiné Zlatými glóby, čeká souboj o Oscary.

Hollywood, 1927, George Valentin (Jean Dujardin) patří k největším hvězdám němého filmu. Poznáte ho podle tenkého knírku, typické bílé kravaty a fraku. Jeho účinkování v exotických příbězích o intrikách a hrdinských činech znamenalo velký úspěch pro filmové studio Kinograph, v jehož čele stojí magnát Al Zimmer (John Goodman). Sláva Georgovi vynesla elegantní manželku Doris (Penelope Ann Miller). Na filmové premiéře spontánně reaguje na bouřlivé davy fanoušků a reportérů. Jakoby svým postavám z oka vypadl a jeho hvězdná kariéra se zdá neohrozitelná. Hollywood však brzy ovládne nový fenomén: mluvený film. George touto technickou novinkou opovrhuje a označuje ji za nevkusné pobláznění. V roce 1929 chce Kinograph úplně zastavit výrobu němých filmů a George se musí rozhodnout: buď přijme zvuk, jako to udělala mladá vycházející hvězda Peppy Miller, nebo bude riskovat pád do zapomnění.

Snímek získal tři Zlaté glóby - v kategoriích nejlepší komedie/muzikál, nejlepší herec v hlavní roli a nejlepší hudba k filmu.

Pes Uggie, který ve filmu hraje, obdržel dvě nominace na první udílení nových hollywoodských cen pro psy nazvané Zlaté obojky.

The Artist (2011)

Režie: Michel Hazanavicius

Hrají: Jean Dujardin, Bérénice Bejo, John Goodman, Missi Pyle, Penelope Ann Miller, James Cromwell, Beth Grant, Stuart Pankin, Bitsie Tulloch, Ed Lauter

Premiéra: 16.2.2012

Zdroj: YouTube a CSFD

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře