Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
Nominace na Oscary 2012

Nominace na Oscary 2012

25. leden 2012 | 16.10 |

oscariČeský Alois na Oscara nedosáhne, nejvíce šancí má Scorseseho Hugo.

Film Tomáše Luňáka Alois Nebel, který se ucházel o Oscara, Česko nakonec v soutěži nemá. Mezi nominovanými jsou podle očekávání filmy a herci, kteří bodovali už ve Zlatých glóbech. Nejvíce, a to jedenáctkrát, zazněl název Scorseseho filmu Hugo a jeho velký objev.

Ceny se udělují 26. února.

Nominace za rok 2011:

NEJLEPŠÍ FILM: Umělec, Děti moje, Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně daleko,Proti pravidlům, Hugo a jeho velký objev, Půlnoc v Paříži, Moneyball, Strom života, Válečný kůň

NEJLEPŠI REŽIE: Woody Allen (Půlnoc v Paříži), Michel Hazanavicius (Umělec), Terrence Malick (Strom života), Alexander Payne (Děti moje), Martin Scorsese (Hugo a jeho velký objev)

NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI: Demián Bichir (Za lepší život), George Clooney (Děti moje), Jean Dujardin (Umělec), Gary Oldman (Jeden musí z kola ven), Brad Pitt (Moneyball)

NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI: Glenn Closeová (Albert Nobbs), Viola Davisová (Proti pravidlům), Ronney Mara (Muži, kteří nenávidí ženy), Meryl Streepová (Železná lady), Michelle Williamsová (Můj týden s Marilyn)

Tady se můžete podívat na tabulku všech nominací v hlavních kategoriích.

V nominacích se našlo o místo pro Harryho Pottera, který loni zakončil svou desetiletou pouť po kinech. Tým závěrečného dílu kouzelnické ságy má šanci v umělecké režii, make-upu a vizuálních efektech. Soupeře má ale trvdé. V první zmíněné kategorii je to Umělec i Allen s poctou Paříži, ve druhé se popere se Železnou lady a v té poslední s celou planetou opic, Ocelovou pěstí či třetími Transformery.

Zdroj: iDnes.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře