Premiéry 26.1.2012

23. leden 2012 | 17.58 |

Kontraband_3Nebezpecna_metodaBuh_masakru

Ve čtvrtek 26. ledna mají premiéru snímky Kontraband, Nebezpečná metoda, Bůh masakru, Černobílý svět a dokument Soukromý vesmír.

Kontraband

Chris (Mark Wahlberg), spořádaný otec rodiny, kdysi pracoval jako pašerák, ale dokázal včas odejít. Mladší bratr jeho ženy se rozhodl pokračovat tam, kde skončil. Nebyl ale tak šikovný. Chris musí  ještě jednou propašovat nelegální zboží, aby mu zachránil krk. Zajde ale příliš daleko a ohrozí tím svou rodinu.

Režie: Baltasar Kormákur

Hrají: Mark Wahlberg, Kate Beckinsale, Ben Foster, Giovanni Ribisi, Diego Luna, Caleb Landry Jones

Nebezpečná metoda

Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda (Viggo Mortensen) chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimenální léčbu zvanou psychoanalýza. Léčba Sabiny Spielrein (Keira Knightley) je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem. Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch. O svých poznatcích Jung s nadšením píše S. Freudovi a na základě vzájemné korespondence o Sabinině případu mezi nimi postupně vzniká přátelství. Freud žádá Junga, aby léčil jeho přítele, psychiatra Otta Grosse, kterého popisuje jako zcela nemorálního, navíc drogově závislého člověka. Jung je ale fascinován Grossovým vzdorem a logickými argumenty, jimiž odmítá monogamii, a ovlivněn jeho názory odloží vlastní morální zásady a oddá se milostnému vztahu se Sabinou, který může mít pro oba fatální následky.

Režie: David Cronenberg

Hrají: Viggo Mortensen, Michael Fassbender, Keira Knightley, Vincent Cassel, Sarah Gadon, Katharina Palm, André Hennicke

Bůh masakru

Když dojde ke rvačce dvou chlapců, jejich rodiče se rozhodnou sejít a vše rozumně prodiskutovat. Konverzace ale neprobíhá podle jejich původních představ a zvrhává se do absurdních rozměrů.

Režie: Roman Polanski

Hrají: Kate Winslet, Jodie Foster, Christoph Waltz, John C. Reilly

Černobílý svět

Eugenia "Skeeter" Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.

Režie: Tate Taylor

Hrají: Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Jessica Chastain, Octavia Spencer, Mike Vogel, Allison Janney, Sissy Spacek, Chris Lowell

Soukromý vesmír

Dějiny jedné rodiny zaznamenala Helena Třeštíková ve svém zatím nejdelším časosběrném projektu. Film Soukromý vesmír natáčela 37 let a zachytila tak v ohromující šíři život členů jedné obyčejné české rodiny od 70. let až do současnosti. 

Režie: Helena Třeštíková

Zdroj: YouTube a CSFD

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře