Daniel Craig o filmu Muži, kteří nenávidí ženy

20. leden 2012 | 14.06 |

Daniel_Craig"Myslím, že první, co mě na tomhle filmu zaujalo, byl David Fincher. Ale stejně tak i scénář Steva Zailliana," říká Daniel Craig.

Zaujalo ho především to, že se kniha objevila na špičkách žebříčků bestsellerů a když si všímal v letištní čekárně, kdo knihu čte, byla to široká a různorodá skupina, co se týče pohlaví i věku.

Craig začal na filmu pracovat po dokončení snímku Kovbojové a vetřelci. Po natáčení byl ale moc hubený, tak mu režisér nosil talíře těstovin, aby přibral, se slovy, že takhle nevypadá jako novinář.

V porovnání s bondovkou bylo natáčení filmu Muži, kteří nenávidí ženy náročné v jiných ohledech. Byla to velká herecká výzva a štábu šlo především o to, aby odvedli tu nejlepší práci.

Na otázku, proč se nepodíval na švédsky mluvené adaptace, Daniel odpovídá: "Ano, bylo to velice záměrné. Když mi tu roli nabídli, byl jsem v Novém Mexiku. Měl jsem ty filmy u sebe a plánoval jsem, že se na všechny podívám. Pak se objevila tahle nabídka a já si říkal: ,No, teď už je vidět nechci. Nejde to. Nechci se nechat jakkoliv ovlivnit.' Pochopitelně budou některé věci podobné. Pracujeme se stejným výchozím materiálem. A já na to nechtěl při natáčení myslet."

Zde si můžete přečíst celý rozhovor.

Zdroj: Novinky

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře