Premiéry 12.1.2012

10. leden 2012 | 17.25 |

Muzi_kteri_nenavidi_zenyLoveLabyrintKazatel_Kalasnikov

12. ledna mají premiéru filmy: Muži, kteří nenávidí ženy, Love, Labyrint, Kazatel Kalašnikov a Kdo, když ne my.

Muži, kteří nenávidí ženy

Před 40 lety zmizela Harriette Vanger, dívka z mocného rodinného klanu. Její tělo nebylo nikdy nalezeno. Strýc zmizelé je přesvědčen, že šlo o vraždu a vyšetřováním pověří novináře Mikaela (Daniel Craig) a potetovanou hackerku Lisbeth Salander (Rooney Mara).

Film je remakem stejnojmenného filmu z roku 2009.

Režie: David Fincher

Hrají: Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgård, Robin Wright, Christopher Plummer

Love

Když se mluví o love, nemusí jít nutně o lásku, může jít i o peníze. A o obojí jde také v milostném dramatu ze současné Bratislavy. Slovensko-český koprodukční film Love mladého režiséra Jakuba Kronera se stal během pár týdnů největším diváckým hitem ve slovenských kinech za posledních několik let.

Režie: Jakub Kroner

Hrají: Michal Nemtuda, Kristína Svarinská, Jakub Gogál, Dušan Cinkota, Tina, Samuel Spišák

Labyrint

Ambiciózní Renata točí reportáž o mystice v současné době, navštěvuje rituály satanistů a náhoda ji nakonec zavede k legendě o dávných chodbách v podzemí staré Prahy. V domě, jehož sklepení by mohlo být bránou do tajemného labyrintu, se začnou ztrácet lidé. Jakoby se v podzemí pod domem cosi probudilo k životu. Pověst o středověkých katakombách a další stopy o ní vtáhnou do děje i mladého historika a Renatina bývalého přítele (Jan Zadražil), experta na statiku sklepů (Martin Zbrožek) a Renatinu exotickou spolubydlící Kiaru (Mary Coronado). Pod sklepem domu opravdu objeví další skryté chodby a v honbě za senzačním objevem se je na vlastní pěst rozhodnou prozkoumat. Romantické dobrodružství trvá ale jen chvíli. Nekonečný a nepřehledný Labyrint chodeb bez konce budí hrůzu a skupině brzy nezbývá než zoufale volat o pomoc a začít bojovat o holý život. Teprve v podzemí se navíc ukáže, že každý ze "ztracených"má své důvody, proč se tam vydal. Je nebezpečnější nepřesná mapa nebo jedno dávné tajemství? Co se v Labyrintu skrývá? Je jisté, že odpovědí se nedožijí všichni.

Režie: Tomáš Houška

Hrají: Lucie Vondráčková, Martin Zbrožek, Jan Zadražil, Mary Coronado, David Steigerwald

Kazatel Kalašnikov

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler

Režie: Marc Forster

 Hrají: Gerard Butler, Michelle Monaghan, Michael Shannon, Madeline Carroll, Kathy Baker

Kdo, když ne my

Na začátku 60. let se v dusné atmosféře provinčního Západního Německa do sebe vášnivě zamilují Bernward Vesper a Gudrun Ensslinová, spolužáci z vysoké. Tito dva nadšení vyznavači psaného slova najdou vydavatelství, jehož první publikací bylo, paradoxně, kontroverzní dílo Bernwardova ostrakizovaného otce, nechvalně známého nacistického autora. Gudrun se vehementně pouští do pátrání po roli svého vlastního otce v rámci Hitlerovi Třetí říše. Vrůstající neklid tehdejší doby na ně značně působí a oba mladí lidé se snaží bojovat proti konformismu a popírání skutečností.

Režie: Andres Veiel

Hrají: August Diehl, Lena Lauzemis, Alexander Fehling, Susanne Lothar, Rainer Bock

Zdroj: CSFD a YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře