Premiéry 3.11.2011

1. listopad 2011 | 12.29 |

Perfect_daysVymereny_cas_2Spy_kids4Cerna_Venuse

Tento týden mají premiéru Perfect Days - I ženy mají své dny, Vyměřený čas, Spy Kids 4D: Stroj času, Černá Venuše a dokumenty Venku, Em a on, Rock života a Pod sluncem tma.

Perfect Days - I ženy mají své dny

Erika má téměř všechno- vlastní pořad, vyhlášený kadeřnický salón, velký byt s terasou, ale stále touží víc a víc po dítěti. Erika tedy nastolí plán "Dítě" a pustí se do něj se stejnou vervou, s jakou dříve budovala svůj podnik. Ale některé věci se nalinkovat nedají.

Režie: Alice Nellis

Hrají: Ivana Chýlková, Zuzana Bydžovská, Zuzana Kronerová, Vojtěch Kotek, Ondřej Sokol

Vyměřený čas

Vítejte ve světě, kde se čas stal poslední měnou. Přestává se stárnout v 25 letech, ovšem potom život trvá pouhý rok. Můžete se vykoupit, máte- li peníze. Bohatí se tak stávají nesmrtelní a ostatní živoří, jak se dá a kradou.

Režie: Andrew Niccol

Hrají: Justin Timberlake, Alex Pettyfer, Olivia Wilde, Amanda Seyfried, Johnny Galecki, Cillian Murphy

Spy Kids 4D: Stroj času

Marissa Cortez Wilsonová má vše, po čem touží - úspěšného a pohledného manžela, nádherné miminko a dvě úžasně chytré, nevlastní děti... jenže nic není tak růžové, jak se zdá. Marissin svět se otočí vzhůru nohama, když šílený padouch hrozí ovládnout svět a ona je povolána do akce. 

Režie: Robert Rodriguez

Hrají: Rowan Blanchard, Mason Cook, Daryl Sabara, Alexa Vega, Antonio Banderas, Jessica Alba

Černá Venuše

Je rok 1815 a anatom Georges Cuvier ukazuje pařížské Královské lékařské akademii vymodelované tělo africké ženy Saartjie. Nejdříve je vystavena v dřevěné kleci coby skutečná "hotentótská Venuše" lačným divákům londýnského panoptika, později se vydává do Paříže, kde baví chlípnou společnost a stává se předmětem vědeckého bádání.

Režie: Abdel Kechiche

Hrají: Yahima Torres, Olivier Courmet, Elina Löwensohn a další

Venku

Časosběrný dokument režisérky Veroniky Sobkové sleduje osudy tří lidí, kteří opouštějí vězení. Den po dni, minutu po minutě, můžeme sledovat jejich cestu ven. 

Režie: Veronika Sobková

Rock života

Olda Říha, zakládající člen a šéf skupiny Katapult, v roce, kdy mu zemřeli jeho dva hudební kolegové – Jiří "Dědek" Šindelář a Karel "Káša" Jahn. Příběh rockera, kterému se rozpadl vlastní svět a musí tak v pokročilém věku začínat od nuly.

Režie: Jan Gogola ml.

Podívejte se na trailer.

Em a on

Jedná se o dlouhodobí projekt, který mapuje rok tvorby Xaviera Baumaxy. Kamery jej doprovází po koncertních pódiích celé republiky, v malých prostorech i na ohromných festivalech.

Režie: Vladimír Michálek

Podívejte se na trailer.

Pod sluncem tma

Dva čeští rozvojoví experti se vracejí do odlehlé zambijské osady Masuku, kde před čtyřmi lety elektrifikovali areál školy a nemocnice. Postupně zjišťují, proč některé části systému nefungují a snaží se vše opravit a finálně předat.

Režie: Martin Mareček

Podívejte se na fotky.

Zdroj: CSFD a YouTube

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře