Úkryt v zoo

16. březen 2017 | 15.58 |

Ukryt_v_zooBěhem druhé světové války našli uprchlíci z varšavského ghetta útočiště ve výbězích tamní zoologické zahrady.

Antonina Zabinská (Jessica Chastain) práci v manželem řízené zoologické zahradě ve Varšavě přímo zbožňuje. Se zvířaty si rozumí mnohem víc než s lidmi. Když 1. září 1939 napadne Německo Polsko, bombardování a ostřelování zničí jejich zoologickou zahradu. Ze zahrady se stane skladiště německých zbraní a Antonina a její muž  Jan (Johan Heldenbergh) jí mohou využívat jen k chovu prasat.

Právě tady ale leží začátek cesty k jejich odvážnému plánu. Prasata totiž krmí zbytky, které vyprodukují obyvatelé varšavského ghetta. A pro ně jezdí Jan pravidelně s náklaďákem. Ale zpátky neodváží jenom ty zbytky, ale také lidi, které pak ukrývají ve sklepních prostorách pod zahradou. Riskantní operace je o to složitější, že kolem zahrady neustále krouží nacistický pohlavár Lutz Heck (Daniel Brühl), prominentní zoolog, který má pro Antoninu nejen profesionální slabost.

Z velké části se snímek Úkryt v zoo natáčel v České republice. I proto v něm diváci objeví řadu známých tváří a budou mít pocit, že se varšavské zoo nápadně podobá Průmyslovému paláci v Praze Holešovicích.

Ukryt_v_zoo

Úkryt v zoo (The Zookeeper´s wife, USA, Velká Británie, ČR 2015, 127 min.)

Režie: Niki Caro

Hrají: Jessica Chastain, Daniel Brühl, Johan Heldenbergh, Martha Issová, Martin Hofmann, Jitka Smutná, Alena Mihulová

Hudba: Harry Gregson-Williams

Kamera:  Andrij Parekh

Scénář: Angela Workman, Diane Ackerman (předloha)

Premiéra: 30.3.2017

Zdroj: Cinemart

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře