Ghost in the Shell

14. březen 2017 | 15.45 |

Ghost_in_the_ShellKultovní japonské anime Ghost in the Shell přichází na filmové plátno. V hlavní roli uvidíme Scarlett Johansson.

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Čím dál častěji se jí ale v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence a mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já.

"Film se odehrává ve městě, jaké jste dosud neviděli, ačkoliv jeho estetické řešení mi připomíná svět Blade Runnera, ale s modernějším kabátem, jaký umožňuje současná filmařská technika," říká Scarlett Johansson.

Ghost_in_the_Shell

Ghost in the Shell (Ghost in the Shell, USA 2017, 106 min.)

Režie: Rupert Sanders

Hrají: Scarlett Johansson, Michael Pitt, Takeši Kitano, Juliette Binoche, Michael Wincott

Hudba: Clint Mansell

Kamera: Jess Hall

Scénář: Jamie Moss, Masamune Shirow

Premiéra: 30.3.2017

Zdroj: Cinemart

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře